...istniejemy tylko dzięki związkom z innymi ludźmi...i dzięki wzajemności uczuć...
poniedziałek, 24 maja 2010
Muszę się pochwalić

Od dzisiaj mam nową zabawkę.

20:17, roztoczanski
Link Komentarze (5) »
sobota, 22 maja 2010
Kaczyński przemawia


Kaczyński na wiecu wyborczym na Placu Teatralnym wzywa do pomocy, hojności, opowiada jak jeździł i oglądał zalane tereny - moją wiarygodność odzyskałby w pewnym stopniu gdyby zamiast tracić pieniądze na podobne widowiska przekazał pieniądze przeznaczone na kampanie na pomoc dla powodzian, tak to jest żałosnym bohaterem nędznego widowiska, który koncertem charytatywnym robi sobie reklamę wraz ze sztabem klakierów.

środa, 19 maja 2010
TVP1 manipuluje informacją z konferencji komisji wyjaśniającej przyczyny katastrofy w Smoleńsku?

W czasie Wiadomości połączono się z reporterką która była na konferencji komisji wyjaśniającej przyczyny katastrofy w Smoleńsku. Gdy dziennikarka omawiała sprawę osób trzecich w kabinie Tupolewa w trakcie puszczono wypowiedź Klicha dotyczącą użycia telefonu satelitarnego na pokładzie, że nie miało to wpływu na lądowanie. Pośpiech przy montażu, czy celowe działanie?

12:20, roztoczanski
Link Komentarze (6) »
środa, 05 maja 2010
Jaśnie Pani

Dzwonię do szkoły zgłosić nieobecność dziecka z powodu choroby, włącza się nagrany głos z informacją jaki numer wybrać żeby..., lub poczekać na zgłoszenie sekretariatu, który zgłosić się nie chciał, połączenie kończyło się. Po trzech nieudanych  próbach zdecydowałem się wybrać numer do wicedyrektorów, do których wchodzi się przez sekretariat, odebrała pani, która po wysłuchaniu mnie powiedziała "sekretariat jest czynny od ósmej", "mogłaby by pani przekazać?", oburzony głos odpowiada - "nie zajmuję się takimi rzeczami" i słyszę trzask odkładanej słuchawki.

Teraz zastanawiam się czy zabrakło zwykłej ludzkiej życzliwości, czy ja oczekuję zbyt wiele?

07:54, roztoczanski
Link Komentarze (27) »
czwartek, 29 kwietnia 2010
list z Monachium

Dostałam dziś list z Monachium.
Zanim go otworzyłam, wiedziałam, co zawiera - na kopercie, po lewej stronie, widniał delikatny, ciemny krzyzyk - zawiadomienie o śmierci.

Umarł kuzyn ojca, w dzieciństwie bardzo z nim zaprzyjaźniony, potem przez całe lata powojenne - daleki, bo mieszkający najpierw w Londynie, potem w Monachium.
Wiadomo - nie było mowy o żadnym kontakcie.
Wychowany na emigracji, całe swoje życie zawodowe związany był z Polską, pracując najpierw w polskiej sekcji BBC, a potem w Radiu Wolna Europa.

Nazywał się Jerzy Iranek-Osmecki i był synem Kazimierza Iranka-Osmeckiego, jednego z bliskich współpracowników gen.Sikorskiego.
To jest nazwisko, które zna każdy, kto interesował się historią Powstania Warszawskiego.

Poznaliśmy się z Wujkiem Jurkiem kilkanaście lat temu, kiedy przyjechał do Polski odwiedzić moich rodziców, a potem spotkaliśmy sie jeszcze kilkakrotnie we Wrocławiu.
Przyjeżdżał do Polski po osiemdziesiątym roku często, cały czas żywo interesując się naszym życiem politycznym - szczerze mówiąc bardziej niż ja i niejednokrotnie zawstydzał mnie swoją i wiedzą i - przede wszystkim - rozeznaniem w naszych sprawach.

To były też jego sprawy, a przecież nie musiały - w końcu wyjechał jako młody chłopak, wychował się za granicami kraju, nic nie musiał.

A jednak musiał - to się, zdaje się, nazywa patriotyzm...

Zajmowała go nie tylko nasza współczesność, też historia, zwłaszcza okres wojenny, ze szczególnym, co zrozumiałe, akcentem na Powstanie Warszawskie - poświęcił mu książkę pt."Powstanie Warszawskie po 60 latach".

Będzie mi go brakować...

 

poniedziałek, 26 kwietnia 2010
Brak informacji - coraz więcej spekulacji

Kartka leżała przed Pałacem Prezydenckim.

23:28, roztoczanski
Link Komentarze (13) »
niedziela, 25 kwietnia 2010
Gdzie Google znalazło roztoczańską Hamernię

 

A jakby ktoś szukał Majdanu Sopockiego, to jest tutaj:

 

22:31, roztoczanski
Link Komentarze (5) »
czwartek, 08 kwietnia 2010
zaproszenie, tym razem literackie:)


W najbliższą sobotę,tj. 10 kwietnia
o godzinie 18.00,
w Teatrze  Stygmator-Ogród Botaniczny UJ,
ul. Kopernika 27 w Krakowie
odbędzie się wieczór autorski Krystyny Chołoniewskiej

autorki wielokrotnie nagradzanych sztuk teatralnych, scenariuszy radiowych i telewizyjnych, wierszy i opowiadań, także dla dorosłych (tomik poetycki „Wielki statek”).

 

Zapraszam w imieniu Autorki:)

Hm, zastanawiam się, może i mnie się uda tam dotrzeć...:)))

włatcy móch