...istniejemy tylko dzięki związkom z innymi ludźmi...i dzięki wzajemności uczuć...
niedziela, 30 kwietnia 2006
Wszystko gra

Nie nastawiajcie się na dowcipy z psychoanalizy, czy z kompleksów Nowojorczyków, ale też nie obawiajcie się bergmanowskiej ciemności...
To po prostu znakomity Woody Allen, z niewielkimi jedynie odpryskami jego stylu (głównie w dialogach).
Sądzę, że Dostojewski tej historii by się nie powstydził, gdyby pisał w naszej rzeczywistości, a poza tym... no cóż, Scarlett Johansson ogromnie mi się podoba. I także dlatego polecam.
Wielokrotnie Was  ten film zaskoczy, a szczególnie  końcówką - przewrotną bardziej, niż by się mogło wydawać.
piątek, 28 kwietnia 2006
Za Skibą , więc proszę mnie nie posądzać o feminizm

Śmiali na fali " / fragment /

"Polskie dziewczyny są miodzio , a jacy są polscy faceci ? Nam się wydaje , że oczywiscie jestesmy wspaniali i lepsi niż reszta męskiej populacji . Włoscy faceci , za którymi szaleją baby w całej Europie , owszem są kochliwi i robią maślane oczy , ale to kłamczuchy , jakich mało .Dobrzy na jedną randkę ,  ale nie na dłużej . Przystojni Hiszpanie - jak wykazały badania Dureksa - to niestety leniwe kluchy wypalone słońcem . Słynny francuski kochanek znany z literatury to papierowy mit i fikcja literacka . Amerykanie to żujący gumę kretyni przekonani o tym ,że świat kończy się na Teksasie ........Anglicy może i mają klasę oraz styl , ale to flegmatycy .Szwedzi i Finowie to owszem wysocy blondyni , ale jaka dziewczyna wytrzyma z kolesiem , ktory wypowiada jedno zdanie na godzinę .

Na placu boju zostajemy tylko my . Dumni Słowianie , husaria znad Wisły, potomkowie najsłynniejszej kawalerii . O ile my sami mamy o sobie dobre mniemanie , o tyle fatalnie wypadamy w oczach kobiet . Polki z litości lub ze strachu nie są w ocenach tak okrutne jak dziewczyny z innych krajów . Dziewczyny m.in. z Francji , Brazyli i Australii uznały , że główną cechą polskich chłopców jest nieśmiałość . Słyszycie to , koledzy ? Nieśmiałość ! Podoba im się nasza staromodna uprzejmość , ale na tym kończy się lista pochwał . W opinii cudzoziemek polscy faceci są nieśmiali i dopiero jak sobie wypiją , wzbiera w nich odwaga . Niestety po wypiciu kilku głębszych znikają męski urok i nasza staromodna uprzejmość . Zamieniamy się w chamów i z podrywu raczej nici , bo z ordynarnym typem przespać się może co najwyżej ławka w parku lub betoniarka na budowie .

My nieśmiali ? Do głowy by mi nie przyszło , że tak właśnie można nas , potomków największych hulaków i rozrabiaków w Europie oceniać . Coś jednak jest na rzeczy . Mężczyzna , gdy widzi piękną kobietę , zawsze trochę głupieje . A Polak , gdy widzi piękną kobietę mówiącą np. po angielsku lub francusku , głupieje podwójnie . Zapomina nie tylko języka w gębie , ale także , gdzie ma przód a a gdzie tył ."

Krzysztof Skiba / WPROST/   30 kwietnia

niedziela, 23 kwietnia 2006
o asertywnosci
...za 'wikipedia':

Asertywność to w psychologii termin oznaczający bezpośrednie wyrażanie emocji i postaw w granicach nie naruszających praw i psychicznego terytorium innych osób oraz własnych, bez zachowań agresywnych, a także obrona własnych praw w sytuacjach społecznych. Jest to umiejętność nabyta.

Asertywność to:

  • umiejętność wyrażania opinii, krytyki, potrzeb, życzeń, poczucia winy,
  • umiejętność odmawiania w sposób nieuległy i nieraniący innych,
  • umiejętność przyjmowania krytyki, ocen i pochwał,
  • autentyczność
  • elastyczność zachowania,
  • świadomość siebie (wad, zalet, opinii),
  • wrażliwość na innych ludzi,
  • stanowczość.

Osoba asertywna ma jasno określony cel i potrafi kontrolować własne emocje, nie poddaje się zbyt łatwo manipulacjom i naciskom emocjonalnym innych osób.

Asertywność nie oznacza ignorowania emocji i dążeń innych ludzi, lecz raczej zdolność do realizacji założonych celów mimo negatywnych nacisków otoczenia, racjonalną dbałość o własne interesy z uwzględnieniem interesów innych. Asertywność to, obok empatii podstawowa umiejętność wchodząca w skład inteligencji emocjonalnej.

Diagnozy zachowań nieasertywnych dokonuje się na podstawie zablokowanych w autoprezentacji sfer komunikacji - blokady mówienia "nie", wyrażania i przyjmowania opinii i krytyki, kontaktu z autorytetem i tłumem (trema), radzenia sobie z poczuciem winy.

.......
No, i co Wy na to?
czwartek, 20 kwietnia 2006
głupi dowcip...?
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.

A maszynista widzi trzech debili na torach.

p.s.
hm...


środa, 19 kwietnia 2006
rady na wiosnę

Pamiętaj
:

1. Przykrości nie znikną dlatego, że się wściekasz - one i tak wrócą i będą równie irytujące.

 

2. Błahostki pozostaną błahostkami tak długo, jak długo będziesz umiał/a  patrzeć panoramicznie.

3. Życie nie musi być sprawiedliwe - zawsze tak było i tak będzie.

4. Nie denerwuj się na nikogo, dopóki jeszcze mówi. Nigdy nie wiesz ,jak skończy.

5. Mali ludzie przeminą, ale ty musisz ze sobą żyć dalej.

6. Jeżeli czujesz się źle zrozumiany/a, to znaczy, że za dużo myślisz o sobie.

7. Kochaj ,a nic nie będzie ci doskwierać. 

znalezione na bloxie
wg. Newsweek /T.Wroblewski/

 

piątek, 14 kwietnia 2006
Dobrych Świąt! - Wszystkim, którzy to czytają
sobota, 08 kwietnia 2006
Lajkonika rocznica
W sobotę mija 765. rocznica mongolskiego najazdu na Polskę, który powszechnie kojarzymy z lajkonikiem, przerwanym hejnałem z wieży mariackiej i spektakularną porażką w bitwie pod Legnicą 9 kwietnia 1241

artykul w gazecie
http://serwisy.gazeta.pl/nauka/1,34148,3267907.html
Poszukajcie w Google'u
W wyszukiwarce Google wpiszcie hasło siedziba szatana - i zwróćcie uwagę na pierwszą pozycję pojawiającą się w rezultatach wyszukiwania. Powodzenia.
 
1 , 2
włatcy móch