...istniejemy tylko dzięki związkom z innymi ludźmi...i dzięki wzajemności uczuć...
Blog > Komentarze do wpisu
Katowicka tragedia
Tragedia jaka się wydarzyła w Katowicach w sobotę, wstrząsnęłą całą Polską. Tragiczny, jak dotąd bilans, 60-ciu zabitych i 140 rannych, mówi sam za siebie. Oglądając relacje telewizyjne z miejsca wypadku, można wyobrazić sobie cały ogrom tragedii jaka się wydarzyła na Międzynarodowej Wystawie Gołębi. Straszliwie przeciążony śniegiem dach hali w której odbywała się Wystawa, runął na tłumy ludzi. Ponad 1300-tu ratowników usiłuje pomóc tym co jeszcze żyją. Na miejsce nie można wjechać ciężkim sprzętem by nie pogorszyć sytuacji. Tragedię pogarsza mróz jaki panuje w Katowicach. W takiej temperaturze przetrwać się nie da zbyt długo. Jaki będzie końcowy bilans strat tego jeszcze nie wiadomo. To wielka tragedia. - Wkrótce pewnie rozpocznie się dochodzenie dlaczego to się stało. Dlaczego doszło do tak strasznej tragedii. Kto jest odpowiedzialny za to co się wydarzyło. Wszak ktoś projektował tę halę, którą następnie ktoś dopuścił do budowy, aż w końcu ktoś zezwolił na użytkowanie. I co z tego że znajdą się winni? Życia zabitym to już nie wróci.
niedziela, 29 stycznia 2006, krakers47
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2006/01/29 15:12:12
Krakersie!Cieszę się,że jesteś.Szkoda że przy takiej smutnej okazji.Ale ten nasz blog ma być jak życie-raz smutny raz wesoły.Mnie przy takich okazjach nasuwa się zawsze taka refleksja: dla osoby, której ktoś bliski stracił życie w gruncie rzeczy nie ma znaczenia ile OPRóCZ TEGO zginęło osób.Gdyby zginęła TYLKO jedna osoba to nie mówilibyśmy o tragedii tylko o szczęściu.Pisze się wtedy:" na szcęście zginęła tylko jedna osoba".A przecież dla bliskich tej jednej osoby to jest TAKA SAMA TRAGEDIA.
-
2006/01/29 15:37:39
To prawda M9
-
2006/01/29 16:49:46
Może moja prośba będzie nie na miejscu, ale ja MIMO TO, a może własnie TYM BARDZIEJ poproszę o jakieś opowiadanko.Nie potrafię zbyt długo rozmyślać o śmierci, bo jest to temat z którym jeszce nie umiem się oswoić.Więc gdy ogarniają mnie takie-jak to kiedyś pisałam-"natarczywe myśli" zaczynam myśleć i pisać na blogu o głupstwach.Ucieczka?Oczywiście.Mechanizm tego zaraz opiszę.Kiedyś jadąc całą rodziną na święta do teściowej wylądowaliśmy samochodem kołami do góry na drzewie.Nikomu nic się nie stało.Jakimiś okazjami wróciliśmy do domu.Mąż poszedł spać, starszy syn-do dziewczyny, a ja usiadłam z młodszym dzieckiem nad gazetą i szukaliśmy w programie dobrego filmu.Na tyle dobrego,żeby zmuszał do uważnego oglądania i nie myslenia o niczym innym.Zeby przed oczami nie stawał ten moment jak auto "przestaje słuchać"( to był klasyczny poślizg).I żeby nie myśleć co mogło się stać gdyby z naprzeciwka coś jechało.Oglądaliśmy wtedy trudny psychologiczny film,którego tytułu nie pamiętam, a nie będę tu rozwodzić się nad treścią.Chodzi mi o to,że wcale nie mieliśmy ochoty oglądać bezmyślnej komedii lub "zabili go i uciekł".Ale chcieliśmyoderwać się od tego co się stało.I ( dla mnie w każdym razie) ten blog taką spełnia rolę.Ale każdy "odreagowuje" inaczej.
-
2006/01/29 19:20:33
jestem, dojechalam spokojnie, drogi w porzdku, ruch mniej wiecej;
tez caly czas ogladam i slucham 'na temat' ;I wiecie co, jak zwykle wszystko wskazuje na to, ze 'obowiazujace procedury byly przestrzegane ' zatem - kto winien?Oj,
bedzie zabawa w ciuciubabke....
-
2006/01/29 19:43:15
Dorn powiedział,ze są przepisy które każą odśnieżać chodniki, ale dachy to już nie jest uściślone.A Marcinkiewicz mówił ,ze są w Polsce stawiane
hale nieprzystosowane do naszego klimatu
( np takie które się sprawdzały w Hiszpanii, ale trochę nie są przewidziane na obfite opady śniegu).Ale pocieszmy się,że w innych krajach też waliły się dachy ostatnio.
A winą wiadomo wszyscy będą się przerzucać.
Kropko! W ramach "oderwania się" poproszę o zdjęcia.
-
2006/01/29 20:10:58
Ja nie mogę przestać o tym myśleć .
Idziesz na wystawę z rodziną i nie wracasz ...nie ma Cię już .
Chciałabym , żeby znaleźli własciwego winnego .Mogą zagrać układy niestety .
-
2006/01/29 21:28:48
A stoisz na przystanku autobusowym i wjeżdża w Ciebie rozpędzony samochód?
Należy nie myśleć.To niestety jedyny sposób
-
2006/01/29 22:00:39
Tyle ,że wtedy wiadomo kto jest winien .
A w tym wypadku może być różnie . Łatwo posądzić np. projektanta , a winni są np.wykonawcy , zaoszczędzili na materiałach , kasa została w kieszeni , ale mają lepsze układy z władzą , a zatem wiadomo kogo zgnoją .
-
2006/01/29 22:57:04
Jeszcze ktoś pewnie oszczędzał na zgarnianiu śniegu z dachu.
-
2006/01/31 10:04:21
to co się stało w Katowicach jest straszne. ale co z faktem, że dziennie umiera 26.000 osób z powodu głodu, chorób czy braku czystej wody? to tak jakby codziennie zawaliły się dachy podad 390 hal wystawowych! polecam artykuł: kiosk.onet.pl/charaktery/1302041,1255,artykul.html
włatcy móch